איך לבחור בגנרטור המתאים להשכרה ומהם השימושים בו?

איך לבחור את הגנרטור הנכון והשימושים השונים שניתן לעשות עם גנרטור..

גנרטור הוא דבר נפלא הוא מאפשר לנו להביא חשמל למקומות שבהם אין לנו גישה כלל לחשמל. דמיינו שאתם נמצאים ביער, בים או בכל מקום שהוא בטבע ואתם רוצים להרים שם מסיבה הכוללת  הגברה, תאורה ועוד.. אנחנו נצטרך מן הסתם חיבור למקור חשמל, השכרת גנרטור זה דבר שנועד לפתור לנו את הבעיה הזאת. שאנחנו בעצם שוכרים גנרטור אנחנו דואגים לנו למקור חשמל על מנת שנוכל ליהנות ממוצרי החשמל השונים  שאותם נרצה לחבר.

מה הן השימושים השונים שניתן לעשות עם גנרטור להשכרה?

  1. הגנרטור יכול לאפשר לנו גישה למקור חשמל כך שאם אנחנו נמצאים במקום ללא חשמל ויש לנו צורך לחיבור מוצר חשמלי כלשהו נוכל להיעזר בגנרטור להשכרה.
  2. גנרטור לצורך גיבוי, מה זאת אומרת?

ישנם מקומות רבים שצריכים להיות ערוכים למצב של הפסקת חשמל לדוגמה, נניח שאנחנו מארגנים טקס מאוד חשוב יש לנו שם מקור חשמל אבל אנחנו פוחדים מאוד שכתוצאה מהפסקת חשמל ילך לנו כל האירוע, לכן נצטרך להזמין מראש גנרטור, הגנרטור יבטיח לנו שגם כאשר יהיה לנו מצב שבו לא יהיה לנו חשמל יהיה לנו משהו לגיבוי ויהיה לנו על מה להסתמך כך שגם במצב של נפילת החשמל יהיה לנו על מה לסמוך.

עוד דוגמה טובה שזה נפוץ זה בבנייני מגורים ומשרדים, ישנם בניינים רבים שיש להם חדר גנרטורים שתפקיד הגנרטורים שם זה רק למצב שבו יש מקרה חירום שאין חשמל במקרה כזה הגנרטורים יכולים לפעול באופן אוטומטי ברגע שנופל החשמל ובכך להימנע ממצב של נפילת מתח במחשבים וכדומה.
השכרת גנרטור - גל הקריוקי

3. שימוש פחות נפוץ בגנרטורים אבל גם הוא אחלה של פתרון, חיבור גנרטור לרכב שיש לנו צורך בחיבור מוצרי חשמל שצורכים הרבה חשמל, מצבים שבהם לא מספיק לנו רק להיעזר במצבר של הרכב. דוגמאות לרכבים כאלה זה רכבים של תהלוכת ספר תורה או רכבים גדולים מאוד שיש בהם צורך במקרר בחיבור חשמל כמו טלוויזיות וכדומה.

איך נדע לבחור את הגנרטור הנכון להשכרה?

כשאנחנו באים לבצע השכרת גנרטורים יש לנו צורך לבחור בעוצמה הרצוי שתתאים לנו לשימוש שאנו צריכים. הספק גנרטורים נמדד ביחידות וואט (W), יש לנו גנרטורים עם הספק נמוך כמו לדוגמא גנרטור 1000 וואט ומנגד יש לנו גנרטורים עם עוצמה הרבה יותר גדולה שמתאימות יותר לאירועים בסדר גודל ענק כמו לדוגמא גנרטור 250KVA.  גנרטור מתדלקים בדלק בנזין או סולר תלוי בסוג הגנרטור, יש צורך לדאוג למלא שמן בגנרטור וכן גם לדאוג לטיפולים ממש כמו מנוע של רכב, אך אל דאגה זה רק במקרה בו אתם קונים, במקרה שמדובר בהשכרת גנרטור חברת ההשכרה אמורה לטפל בכל הנושא של תחזוקה ושמן לגנרטור. כאשר אנחנו ניגשים לבחור את הגנרטור המתאים לנו ביותר אנחנו מה צריך לדעת ראשית כל מה אנחנו רוצים לחבר.  כאשר נדע מה אנחנו רוצים לחבר אנחנו נצטרך לדעת כמה חשמל כל מוצר צורך לנו, ולבסוף לחבר את הצריכה של כל המוצרים יחד. ניתן דוגמה: נניח ואנחנו רוצים לחבר לגנרטור ציוד הגברה להשכרה בעוצמה כוללת של 1500 וואט ותאורה להשכרה בעוצמה כוללת של 500 וואט, סך הכל נצטרך לחבר מכשירים חשמליים בעוצמה של 2000 וואט, כעת על מנת לבחור בגנרטור המתאים לנו צריך למצוא את הגנרטור להשכרה  שכולל לפחות 2400 וואט  כי אנחנו תמיד צריכים בין 300 ל 400 וואט יותר ממה שהמכשירים צורכים בפועל, לכן הגנרטור שהכי מתאים לנו במקרה הזה הוא גנרטור מיוצב מתח בעוצמה של 2500 וואט.

שימו לב, חשוב מאוד לבחור גנרטור מיוצב מתח למקרים שבהם אנחנו צריכים לחבר ציוד אלקטרוני רגיש כגון הגברה מחשבים ציוד תאורה חכם ועוד, במידה ונבחר בגנרטור שהוא ללא מייצב מתח אנחנו עלולים לגרום נזק לציוד שאותו אנחנו מחברים לגנרטור, מהסיבה הפשוטה שמוצרי חשמל אלקטרוניים צריכים לקבל מתח ישר שקיים לנו רק בגנרטורים שכוללים מייצב מתח.

יש לשים לב שרוב הגנרטורים צורכים כ-1 ליטר דלק לשעה חשוב מאוד לפני השכרת גנרטור לשאול את השאלה הזאת כדי שלא יצא מצב שיהיה לכם קצת מידי דלק או לחלופין הרבה יותר דלק, עוד דבר חשוב מאוד זה לשאול איזה סוג דלק יש למלא בגנרטור, ישנם גנרטורים שצורכים דלק מסוג בנזין וישנם גנרטורים שצורכים דלק מסוג סולר.

התחבר

איפוס סיסמה

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.