איך נבחר ציוד הגברה להשכרה בצורה הטובה ביותר

נדיר מאוד למצוא אירוע שנערך ללא מערכת הגברה מתאימה.

הגברה לאירוע הוא דבר הכרחי וחשוב בכל סוגי האירועים הוא הופך לנו את האירוע למקצועי יותר ולמהנה הרבה יותר בחירת ההגברה היא הנושא מאתגר הדורש ידע במאמר הבא ננסה להבין כיצד בוחרים ציוד הגברה בצורה הטובה ביותר וכך להימנע ככל האפשר מתקלות אפשריות במערכת.

הדבר הראשון ואולי החשוב ביותר או לברר כמה אורחים משתתפים באירוע וכך בהתאם לכמות האורחים בדרך כלל נדע בדיוק מהי עוצמת ההגברה המתאימה לנו ביותר כך לדוגמא רמקול של 500 וואט יוכל ולהספיק לנו לבין שלושים לשמונים אנשים זה אכן טווח גדול וזה בדיוק מה שמביא אותנו לעניין הבא שיש לקחת בחשבון תתפלאו לשמוע שגם למקום שבו אתם עורכים את האירוע שלכם יש חשיבות רבה אם מדובר במקום סגור נוכל להספק בהגברה שהיא לא כל כך גבוהה מבחינת העוצמה שלה מהסיבה שבמקום סגור המוזיקה כביכול חוזרת אלינו מהקירות לעומת זאת במקום בשטח פתוח כל הצלילים שמפיקים הרמקולים כביכול נבלעים בתוך האוויר הפתוח ובכך מורידים לנו במאות אחוזים את עוצמת הרמקול ולכן בהתאם לדוגמא ממקודם רמקול של 500 וואט יוכל להספיק לנו לשמונים אנשים במקום סגור אך במקום פתוח רק לשלושים אנשים.

מיקסר ומיקרופונים להשכרה - גל הקריוקי

חשוב להבין שגם לאיכות הרמקולים ישנה חשיבות רבה רמקולים שאינם איכותיים יכולים לגרום לאיכות שמע גרועה באירוע בדיוק כמו שבמכוניות יש לנו חברות יצרניות טובות יותר וטובות פחות כך גם אותו עניין במערכת ההגברה רמקול של חברה יצרנית איכותית בודאות תהיה טובה יותר מחברה יצרנית ברמה ירודה על קצה המזלג נוכל לומר לכם שמותגים מסוג ג'ימני, פרוטק, בי טי אס וכו' הם מותגים הרבה פחות איכותיים לעומת אר סי אף,טורבו סאונד וכו'..

בדרך כלל אנשים שמחפשים ציוד הגברה לאירוע שלהם הולכים על האופציה הנפוצה ביותר שהיא השכרת ציוד הגברה והאמת שבצדק, היא אופציה יחסית זולה ונותנת מענה מלא לאורך כל האירוע.

כאשר לקוח רוכש מחברה מסויימת מערכת הגברה, אותה חברה כבר לא מחוייבת לאותו לקוח, קניתם בעצם את כל מערכת ההגברה ומעכשיו אתם כביכול לבד ולכו תסדרו איתה. לעומת זאת לקוח שמחליט ללכת על האופציה של חברה להשכרת ציוד לאירועים הוא יכול להיות שקט מהסיבה שברוב החברות כיום יש לו שרות טכני הפעיל 24/7, יש מישהו שילווה ויכוון אותו לגבי ההגברה המתאימה לו לאירוע הספציפי שלו ויותר מזה ישנם חברות שגם מציעות אופציה של הרכבה והובלה עד למקום האירוע, דבר שבכלל הופך את החיים לקלים יותר.

לכן אנחנו ממליצים לכם בחום שאם אתם לא עורכים אירועים כל שבוע שני ללכת ולשכור מערכת הגברה מחברה מקצועית שתתן לכם מענה מלא לאותו אירוע. אך שימו לב שאם אתם עורכים מסיבות ואירועים לעיתים קרובות מאד בתדירות של פעם בשבוע לפחות אז יכול מאד להיות שתיהיה משתלמת לכם באופן משמעותי האופציה של קניית הציוד.

ציוד הגברה כאמור זה לא רק הרמקולים אלא הוא כולל בתוכו מגוון רב של אביזרים הנלווים לרמקולים. זה יכול להיות החל ממיקסרים ומיקרופונים ועד לסטנדים DI לזמרים ועוד שלל פריטים שעוזרת לנו להשלים את התמונה הכוללת לציוד הגברה.

כמעט לכל מערכת הגברה יהיה חייב להשתמש גם במיקסר לצורך הפעלת המוזיקה.

רבים מהאנשים אינם מבינים למה בכלל צריך את המיקסר, זה אכן נראה במבט ראשוני כדבר מיותר ולא מועיל אך חשוב להבין שמדובר בפריט קריטי לצורך קיום האירוע שלכם.

תפקידו העיקרי של המיקסר הוא להוות מקור שליטה וחיבור למערכת ההגברה כולה בעצם אנו מחברים למיקסר את כל הרמקולים ואת כל ציוד ההגברה הנילווה כגון רמקולים, מקרופונים, חיבורי מדיה שונים, נגנים ועוד.
לאחר שחיברנו את כל פרטי הגברה אלו תפקידו של המיקסר אינו נגמר פה אלא הוא מאפשר לנו לשלוט על כל ערוץ מדיה בנפרד הן מבחינת הווליום והן מבחינת אפקטים מסויימים תלוי כמובן בסוג המיקסר אותו אנו מחברים.

למערכת ההגברה בדרך כלל התלוו גם מיקרופונים.

מיקרופנים זו תורה שלמה בפני עצמה ובמידה ותרצו להרחיב את הידע לגביהם לחצו כאן ותוכלו לראות מאמר מפורט ומלא על כל סוגי המיקרופונים הקיימים בשוק שחיברנו במיוחד בשבילכם.

באופן כללי נגיד שלכל מיקרופון שנרצה לחבר למערכת ההגברה יהיה צורך בערוץ נפרד משלו במידה ונרצה לשלוט עליו בצורה הטובה ביותר.

לסיכום, בחירת מערכת הגברה לאירוע שלכם דורשת לא מעט ידע חשוב לציין לא ללכת על מערכת הגברה שנראית לנו זולה או מערכת הגברה שאנשים שאינם מקצועיים הציעו לנו אלא פשוט ללכת לאנשי מקצוע בתחום ולקבל מהם מידע מה יתאים בדיוק לאירוע שלכם. נציין רק עוד אופציה נפלאה שניתן לבצע בכדי לבדוק איכות של מערכת הגברה שהציעו לנו וזה על ידי כך שנישאל מהו מותג הרמקול ונחפש את שם המותג בגוגל בכדי לקבל עליו ביקורות ישנם הרבה פורומים אשר עוסקים בציוד הגברה ושם נוכל למצוא דעות של אנשי מקצוע מהתחום על אותם מותגים.

התחבר

איפוס סיסמה

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.