גנרטורים ? לא מסובך בכלל, אפילו פשוט מאד!​

רבים מהאנשים יודעים מהו גנרטור, מעטים מאד מי שאינו יודע, אבל רוב האנשים חושב שגנרטורים זה דבר מסובך, משהו שקשה לתפעל אותו, משהו לא מוסבר וכמובן שאם כך לא כדאי לבצע השכרת גנרטור באופן עצמאי אלא לקחת איש מקצוע שיבוא ויניע אותו בצורה טובה.

תרשו לנו לחדש לכם, גנרטור זה דבר פ-ש-ו-ט!

באמצעות 4 שלבים פשוטים אתם בקלות יכולים להניע אותו ולכבות אותו זה דבר שעוד יותר קל, הטיפולים שיש לעשות לו הם טיפולים שבוודאי יותר קלים מהטיפולים שאתם עושים לרכבים שלכם.

בואו נתחיל ונספר לכם תחילה כמה עובדות פשוטות על הגנרטור שלא בטוח שידעתם או חשבתם עליהם:

  • גנרטור הוא מעין מנוע קטן בדיוק כמו של רכב או אופנוע שתפקידו להמיר אנרגיה סיבובית לחשמל.
  • גנרטורים פועלים על דלק, חלקם על בנזין וחלקם על סולר.
  • על מנת שגנרטור יעבוד בצורה טובה ולמשך שנים יש לדאוג לטיפולים סדירים כל כמה שעות של עבודה, בדיוק כמו שעושים טיפול 5000 או 10,000 למכונית שלכם.
  •  ישנם מגוון ענק של גדלים שונים של גנרטור, החל מגנרטורים קטנים מאד ועד לגנרטורים שיכולים להחזיק חשמל למשך זמן רב עבור בניני גורדי שחקים.

במאמר זה אנחנו רוצים לשים דגש עיקרי על אותם גנרטורים לא גדולים, גנרטורים שמסוגלים להפעיל לנו ציוד הגברה, ציוד תאורה ועוד…

איך מתפעלים את רוב סוגי הגנרטורים?

אז ככה, תפעול הגנרטור בדרך כולל כולל ארבעה שלבים פשוטים והם:

1. להעביר את מתג ההפעלה לON.

2. לפתוח את ברז הדלק.

3. להזיז את הצ'וק השחור שמאלה.

4. למשוך את חבל ההנעה ולאחר שהגנרטור פועל להחזיר בחזרה את הצ'וק ימינה.

ישנם גנרטורים שניתן להניע אותם באמצעות סיבוב מפתח בלבד בדיוק כמו התענה של רכב, זה קיים יותר בגנרטורים הגדולים יותר ופחות בגנרטורים קטנים.

כיבוי הגנרטור כולל שני פועלות פשוטות בלבד:

1. כיבוי המתג שאז בעצם הגנרטור מדומם מנוע.

2. סגירת ברז הדלק.

תוכלו לראות בסרטון הבא איך להניע את הגנרטור באמצעות מספר פעולות פשוטות לגמרי:

הטיפולים השוטפים שיש לבצע בגנרטור:

הגנרטור יכול לתת לנו עבודה רציפה וטובה אם נשמור על תחזוקתו השוטפת ונדאג כל בערך 50 שעות עבודה להחליף לו שמן, לנקות פילטר אוויר ועוד.

ברוב הגנרטורים החדישים יש מערכת הגנת שמן, שתפקידה לדומם את מנוע הגנרטור ברגע שאין שמן במיכל המתאים.

ללא השמן הגנרטור לא היה פועל לנו כשורה, וכידוע בדיוק כמו במנוע של רכב כאשר אין דלק המנוע יכול ללכת ולכן גנרטור שיש בו מערכת שמדוממת את המנוע כאשר אין שמן ה דבר מבורך שיכול להציל לכם את המנוע.

הקפידו כל 50 שעות עבודה לערך להחליף שמן בגנרטור, ברוב הגנרטורים סוג השמן המומלץ ביותר הוא שמן מסוג 10/40W.

ניקוי פילטר אוויר זה גם דבר חשוב מאד שיש להקפיד לעשות מידי פעם, תפקידו של פילטר האוויר הוא לסנן ולנקות את כל הלכלוכים השונים שיכולים להישאב אל הגנרטור, פילטר האוויר מכיל ספוג ספוח בשמן שתפקידו לספוח אליו את כל הליכלוכים השונים.

ולכן כאשר אנו ניגשים לנקות את פילטר האוויר בגנרטור יש להוציא את הספוג ולנקות אותו קלות במים זורמים, להשאיר אותו עד לייבוש סופי ואז לספוח אותו בשמן.

ניקוי קרבורטור זהו דבר שיש לעשות כל 150 שעות לערך, זהו עניין חשוב לצורך המשך פעולתו התקינה של הגנרטור למשך שנים.

ניקוי הקרבורטור בגנרטורים הוא דבר קצת יותר מסובך שדורש טכנאי גנרטורים, אך עם חוש טכני מעולה וסרטוני הסברה שונים ברחבי האינטרנט יש סיכוי שגם אתם תוכלו לעשות את זה, אנחנו כמובן ללא ממליצים לעשות את זה לבד בשונה משאר טיפולי הגנרטור מכיוון שמדובר בחלק יותר עדין ורגיש ועדיף להשאיר את העניין לבעל מקצוע.

בחירת גנרטור המתאים לכם

ראשית יש לדעת שאם אתם צריכים את הגנרטור לשימוש חד פעמי או למספר פעמים מאד מצומצם כדאי שתלכו על האופציה של השכרת גנרטור, גנרטור טוב זהו לא מוצר זול מה גם שהוא דורש טיפולים ותחזוקה שוטפת ולכן האופציה של ההשכרה חוסכת ממכם המון כאב ראש וזמן הכרוך בקניית הגנרטור.

בחירת גנרטור מתאים תלוי בעיקר בשימוש שלכם בו, ישנם אנשים שרוצים לחבר לגנרטור מאווררים להשכרה לדוגמה או אולי תאורה למסיבות ואז לרוב הם יצטרכו גנרטור קטן ולא גדול במיוחד.

כל גנרטור מוגבל בהפקת החשמל שלו, יש גנרטורים שהם 2500 וואט לדגומה, גנרטור של 2500 וואט יכול לתת הספק מקסימלי של עד 2500 וואט.

כשאר ניגשים לבדוק איזה גנרטור יתאים לנו בצורה הטובה ביותר נצטרך לבדוק מהי צריכת החשמל של המוצרים אותם אנחנו מחברים אליו, ניתן דוגמה: אם נרצה לחבר רמקול של 500 וואט ובנוסף גם תאורה בעוצמה כוללת של 600 וואט וגם מכונת סוכר שצורכת כ-1530 וואט ולבסוף גם מכונת עשן שצורכת כ-900 וואט.
נחבר את סכום כל צריכת החשמל של המכשירים, כאן לצורך הדוגמה נצטרך לעשות את החישוב הבא: 500+600+900+1530=3,530W.

יצא לנו כשחיברנו את כל המכשירים יחד עוצמת חשמל כוללת של 3,530 וואט, עכשיו שימו לב אנחנו לא נחפש גנרטור שמפיק בדיוק כ-3,530 וואט אלא נחפש גנרטור שגבוה לפחות ב250 וואט מהצריכה האמיתית שאנחנו צריכים ולכן במקרה הזה נבחר בהשכרת גנרטור של 3800 וואט לפחות.

את צריכת החשמל של כל מוצר לרוב תוכלו למצוא על תווית המוצר שמודבקת עליו ואם לא תוכלו לחפש את מפרט המוצר באינטרנט, חפשו את הספק המוצר ושם תוכלו לראות את צריכת החשמל בוואט. שימו לב לפעמיים הצריכה רשומה בצורה כזו: 360W-520W במצב כזה היצרן בעצם אומר לנו שהמוצר שלו יכול לצרוך בין 360 וואט לבין 520 וואט וזה תלוי בעיקר באיך אנחנו משתמשים בו. במקרה כזה עדיף ומומלץ מאד לקחת את הצריכה הגובה ביותר ולכן בדוגמה שהבאנו מבחינתנו צריכת החשמל תיהיה 520W לפי הצריכה הגבוה ביותר שהמוצר יכול לצרוך.

במה עדיף לבחור בגנרטור רגיל או בגנרטור מושתק?

גנרטור כידוע בדרך כלל זה דבר שמרעיש, המנוע פועל ועושה רעש. לאנשים רבים דבר שכזה יכול להפריע מאד מכל מיני סיבות ולכם המציאו את הגנרטור המושתק.

גנרטור מושתק זהו גנרטור שעוצמת הרעש שהוא עושה היא נמוכה מאד וממש בקושי שומעים אותו. יש לקחת בחשבון שגנרטור שכזה הוא יקר מאד ביחס לגנרטור הרגיל ולכן רק אם יש לכם צורך רציני בו כדאי להשקיע ולבחור בו.

החשיבות של בחירת גנרטור עם מייצב מתח (AVR):

כיום את רוב הגנרטורים מייצרים עם מייצב מתח מובנה, תפקידו של מייצב המתח הוא להוציא מתח ישר ונקי ללא שינויים ולספק למוצר המחובר אליו מתח מיוצב.

במילים אחרות על מנת להפעיל מוצרי חשמל ואלקטרוניקה רגישים כגון מחשבים, רמקולים, תאורה חכמה, מנצן אוויר ועוד יש צורך במתח שיכנס למוצר בצורה חלקה ולא יהיה עם קפיצות שונות.

שימוש של מוצרים שכאלה בגנרטור ללא מייצב מתח עלולים לגרום למוצרי החשמל שאתם מחברים לגנרטור להישרף וחבל.

בקיצור, גנרטורים אומנם זה נשמע ונראה דבר מסובך אבל אם קראתם את כל המאמר הזה אנחנו כמעט בטוחים שהצלחתם להבין שזה כל העניין ובסופו של דבר זה לא סיפור כזה גדול, בהצלחה !

התחבר

איפוס סיסמה

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.