אודות גל הקריוקי

איך לבחור מקרן לאירוע בראש שקט?

תפריט ניווט: דף הבית > מאמרים >  איך לבחור מקרן לאירוע בראש שקט?

 

אתם יכולים לדמיין את יום ההולדת ה- 50 לאבא או אמא בלי מצגת?

את הכנס שעמלתם עליו כל כך קשה בלי תצוגה איכותית של המסר שלכם ? או אפילו את גמר המונדיאל בלי מסך ענק ?

 

כל זה קורה בעזרת מקרן, עכשיו לפני שאנחנו צוללים קצת על ההסברים הטכניים של סוגי ההארה השונים, הטכנולוגיות שמשתכללות משנה לשנה ומושגים כמו HDMI, אנחנו צריכים להחליט על איזה סוג מקרן אנחנו לוקחים על עצמנו לאירוע.

 

קודם כל אנחנו לא חייבים לקנות אחד אם אנחנו עושים אירוע פעם פעמיים בשנה ופשוט מרימים את הטלפון לחברת השכרת ציוד לאירועים ומבצעים השכרת מקרן, כן יש לא מעט חברות המתמחות בתחום ויכולות להשכיר לכם מקרן לאירוע קטן של 20 אנשים כמו קריוקי ועד לאירועי השקה או כנס רב משתתפים של מאות אנשים.

 

לרוב באירועים גדולים משתתפים במקרנים מאוד חזקים בעוצמות הארה עצומות של 7,000 ANSI LUMENS ומעלה. וכדי שלא תישארו מאחור הפירוש של ANSI הינם ראשי התיבות של הארגון האמריקאי לחישוב סטטיסטיקות ומדדים,

ו-LUMENS הוא בעצם המדד לחישוב עוצמת הארה.

 

איך לבחור מקרן לאירוע בראש שקט

 

סוגי המקרנים להשכרה הקיימים

בין החברות המקרנים המובילות תוכלו למצוא דגמים מסוג EPSON, BENQ , NEC , HITTACHI ברוב מקרנים אלו סוג המנורה יהיה LED ואורך החיים של המנורה יכול להגיע ל40,000 שעות ואף יותר.

השכרת מקרן מסוג זה מאוד חזקים ואמינים ונמצאים ברוב חברות ההשכרה. במקרנים אלו שיטת חישוב היא מעט שונה, לדוגמא מקרנים מחברת EPSON מקדמים שיטת מדידה שונה של עוצמת הארה בכך שהם מפרידים בין תמונות הצבע ותמונות השחור לבן ולכן באמצעות שיטת עבודה איכותית בסטנדרטים גבוהים מקרנים מסוג LED יראו הרבה יותר חזקים וצבעוניים בתמונות ורקעים. כמו כן תמיד מומלץ לפני שאתם בוחרים מקרן להתייעץ עם איש המכירות על מנת שיתאים לכם מקרן לצרכים שלכם.

 

הטכנולוגיה שמשתנה בלי סוף

ממש כמו ששוק הפלאפונים משתנה ומשנה לשנה ויוצאים דגמים חדשים כך שוק המקרנים עובד,  ואחת הפיתוחים שעשו נפלאות הם מקרני תלת מימד בטכנולוגיית .DLP מה ששונה בטכנולוגיה זו היא שקיים תקן לשידורי התלת מימד שנקרא DLP LINK, על מנת שתוכלו לצפות בסרט התלת מימד עם החברים תצטרכו לחבר דרך כבל HDMI מספר פריטים על מנת שזה יעבוד : מקרן 3D, ונגן בלו ריי או סטרימר. כמו כן תהיו חייבים להשתמש במשקפי תלת מימד אמנם מדובר בהשקעה אבל איזו חוויה...השכרת מקרנים מסוג 3D יעלו יותר מן הסתם מהשכרת מקרן של 2500 ANSI אבל אם אתם רוצים את הטוב ביותר לאירוע שלכם שווה לכם להשקיע.

 

אז אחרי שסרקנו על קצה המזלג את סוגי המקרנים השונים להשכרה ומה יותר מתאים עבורנו חשוב שתדעו שכמו שאתם מתאימים את המקרן לסוג האירוע שלכם כך יהיה עליכם להתאים את סוג המסך למקרן ועל זה נרחיב במאמרים הבאים שקיימים אצלנו כאן באתר של גל הקריוקי - השכרת ציוד לאירועים.

 

 

 

>>לקריאה של מאמרים נוספים<<

 

גל הקריוקי - השכרת ציוד לאירועים
הפייסבוק של גל הקריוקי