אודות גל הקריוקי

הדברים החשובים שחובה לארגן לימי השבעה הקשים​

תפריט ניווט: דף הבית > מאמרים > הדברים החשובים שחובה לארגן לימי השבעה הקשים

 

      

פטירה של מכר או קרוב משפחה היא אף פעם לא קלה ולרוב דורשת מאיתנו ארגון של סידורי השבעה והקבורה בצורה מיידית ולכן עם כל ההשפעה הרגשית שבעניין אנחנו עלולים לשכוח דברים רבים שיהיו לנו קריטיים לסדר הנכון בשבעה.

במאמר זה ריכזנו לכם את הדברים העיקריים ביותר שיש לדאוג להם למהלך כל השבעה וזאת על מנת שלא תשכחו שום דבר חשוב, אז בואו ונתחיל.

 

 • איפה תערך השבעה?

  אחד הדברים הראשונים שיש להחליט עליהם במיידיות היא איפה אתם רוצים לקיים את השבעה, אם זה בבית של הנפטר או קרוב משפחתו אז אין בעיה אך לעיתים המצב לא מאפשר את קיומו של השבעה בבית מפאת חוסר מקום או חוסר נוחות ולכן הפתרונות הנפוצים ביותר לקיום השבעה היא בתוך סוכת אבלים או אוהל אבלים (זה אותו דבר) לחלופין ניתן לקיים את השבעה גם מתחת לבניין ולגדר את המקום באמצעות יוטה, בד או גדר.
  הדרך הקלה ביותר להגיש סוכת אבלים או גידור היא באמצעות החברות שהשונות שנותנות שירות של השכרת ציוד לאירועים, חברות אלה בדרך כלל גם נותנות שירות של השכרת אוהלים לאבלים והנלווה לזה.
   

דוגמה לסוכת אבלים

 

 • לדאוג לפתרונות הושבה

  לא תמיד בכל מקום שבו נקיים את השבעה תיהיה לנו זמינות לכסאות אבלים וכסאות פלסטיק לכל האורחים שיבואו לנחם את המשפחה במהלך השבעה ולכן גם לכסאות ושולחנות יש צורך גדול, כסאות ושולחנות ניתן בקלות להשיג דרך בתי כנסת, מתנסים וכו שישמחו להשאיל לכם את הציוד למשך השבעה אך הדרך הנוחה ביותר היא באמצעות השכרה של כסאות ושולחנות אך החסרון בכך הוא בזה שהשירות כרוך בתשלום. אם יש לכם כסאות אך חסר לכם שולחנות תוכלו להסתפק בשירות של השכרת שולחנות או להיפך ובכך לחסוך עוד כמה שקלים.
   
 • סידורי תפילה

  חלק לא מבוטל ממהלך השבעה הם התפילות המתקיימות בין לבין, תפילת שחרית, מנחה וערבית הם תפילות שבדרך כלל מקיימים במניינים בסוכת האבלים וזה לעילוי נשמת הנפטר ולכן עליכם לדאוג מבעוד מועד למספיק סידורים בהתאם לכמות האנשים הצפויה להגיע. את סידורי התפילה ניתן להשאיל מבתי הכנסת השונים. ישנם גם לא מעט אבלים שמחליטים לרכוש את סידורי התפילה ולהקדיש אותם לעילוי נשמת הנפטר ובסיום השבעה לתרום אותם לבית הכנסת.
   
 • פתרונות חימום או קירור בהתאם לעונה

  כשעושים את השבעה מחוץ, חשוב לקחת בחשבון שנצטרך בימי הקיץ החמים לדאוג לפתרון קירור, זה יכול להיות השכרת מאווררים או מצננים להשכרה וזה תלוי מאד בהתאמה של מוצר הקירור לשטח.
  אותו עניין גם בחורף כשמזג האוויר הוא קריר, עלינו לדאוג לפתרון חימום כדי שלא יהיה קר לאבלים ולאורחים המגיעים לנחם.
  במקרה של מזג אוויר קר יכול להתאים לכם פטריות חימום או אולי תנורי חימום.
  תוכלו ללחוץ כאן ולראות מהו פתרון האיוורור / החימום המתאים לכם ביותר.
   
 • כיבוד לצורך ברכות

  חלק לא מבוטל ממהלך השבעה הוא הכיבוד המוגש לאבלים או לאורחים המגיעים לנחם את האבלים. הכיבוד לא צריך להיות "כבד" מידי, חשוב לשים דגש על כיבוד המאפשר עשיית ברכות לעילוי נשמת הנפטר, חשוב שיהיה כיבוד שברכתו: שהכל ניהיה בדברו, האדמה, העץ ומזונות בכדי שיוכלו לברך את כל אותם ברכות.
  אבלים רבים שמים גם לרווחתם של האורחים הבאים לנחם גם שתיה קלה או שתיה חמה ואת זה אפשר לעשות באמצעות פינת קפה הכוללת מיחם למים החמים, אם אין לכם מיחם ניתן להשיג אותו באמצעות שירות של השכרת מיחם ממגוון חברות ההשכרה שקיימות בשוק.

 

 

 

 

>>לקריאה של מאמרים נוספים<<

 

 

גל הקריוקי - השכרת ציוד לאירועים
הפייסבוק של גל הקריוקי