אודות גל הקריוקי

כך תארגנו אירוע עם מצננים בשטח ללא חשמל בקלות ובמהירות

תפריט ניווט: דף הבית > מאמרים > כך תארגנו אירוע עם מצננים בשטח ללא חשמל בקלות ובמהירות​​

       

הרגע הגדול הגיע ואתם עומדים בפני היום החשוב בחייכם, מתרגשים ומצפים לראות את האורחים מגיעים לשמוח בשמחתכם .

בוודאי גם האורחים מצפים לראות את הכלה לבושה בשמלה לבנה יפה והחתן מאורגן ומסדור עם החבילה המיוחדת שקנה.  הערב מתחיל והחום הכבד בחוץ לא מאפשר לאורחים ליהנות ולשמוח בחתונה שלכם , אתם כבר מזיעים והאורחים חסרי סבלנות.

אז איך לא חשבתם על השכרת מצננים לאירוע החשוב בחייכם?!

הפתרון הקל והנכון ביותר לאירועים המתקיימים בחוץ בשטח פתוח תחת כיפת השמיים.

אגב, החתונה זאת סתם דוגמה זה יכול להיות כל אירוע ומכל סוג שהוא.

 

השכרת מצננים לאירועים

 

אז איך תעשו זאת נכון , ומה צריך לעשות בשביל תפעול המצננים? 

 

כשאתם עורכים את האירוע בשטח פתוח במקום בו אין חשמל הפתרון הוא השכרת גנרטורים.

הגנרטור פועל על בנזין וישנם גנרטורים שעובדים גם על סולר ואליו ניתן לחבר מוצרים חשמליים, אגב כדי לחבר לגנרטור מוצרים כמו מצננים, תאורה חכמה, ציוד הגברה ועוד יש צורך בגנרטור בעל מייצב מתח שיאפשר לכם לחבר אליו כל דבר ממש כמו החשמל שיש לכם בבית.

קיימים סוגים שונים של גנרטור וכל אחד מהם בהספק של עוצמת חשמל שונה.

את סוג וכמות הגנרטורים מתאימים לפי צריכת החשמל של המוצר אליו מתחבר הגנרטור.

את הגנרטור ממקמים במקום פתוח רחוק מהאורחים ואליו מחברים את המצנן וע"י כבל מאריך ממקמים את המצנן כמה שיותר קרוב לאורחים כדי שיוכלו ליהנות מאוויר קר וצונן.

הצריכה הממוצעת של מצנן אוויר סטנדרטי בעוצמה של 12,000 מק"ש היא בערך כ-400 וואט, צריכת חשמל נמוכה במיוחד מה שעוזר לנו בחיבור המצננים לגנרטור אחד בלבד וללא צורך בגנרטור גדול במיוחד.

כך לדגומה שגנרטור אחד של 2500 וואט יוכל להספיק לנו לבערך כ- 6 מצננים תעשייתים!

 

אם תרצו לקרוא יותר על גנרטורים ואיך בוחרים אותם בצורה הנכונה ביותר תוכלו לקרוא עוד על הנושא במאמר הזה.

 

ובכל זאת, איך תדעו כמה גנרטורים ומצננים אתם צריכים בדיוק לאירוע?

 

אחרי שסגרתם את מקום האירוע ואתם יודעים בדיוק מהי כמות האורחים שמגיעים זה הזמן להתחיל לברר איזה חברות משכירות את הציוד שאתם צריכים לאירוע ומהם המחירים . השכרת הציוד צריכה להיות כוללת גם הובלה והתקנה כך שלא תתעסקו עם ספקים שונים במהלך האירוע, אלא אם כן אתם רוצים לחסוך כסף ולאסוף את המצננים ואת הגנרטור באופן עצמאי וכל זאת בתנאי שיש לכם רכב גדול על מנת לאחסן את כמות המצננים שאותם תרצו לשכור.

מומלץ לתאם עם החברה ממנה אתם משכירים את הציוד כמה ימים לפני בשטח ולתאם צפיות היכן יהיה ממוקדם הציוד.

כמות המצננים אותם תצטרכו על מנת לאוורר את האירוע שלכם בצורה הטובה ביותר תלויה בשני פרמטרים עיקריים:

  1. מהו השטח אותו תרצו לכסות ע"י המצננים?
  2. מהי כמות האנשים הצפויה להשתתף באירוע?

כל 12,000 מק"ש בתפוקת הקירור של המצנן תכסה לכם שטח של בערך כ-70 מ"ר אך שימו לב, אם יש צפיפות של אנשים באירוע או מספר מתחמים החסומים שאמצעות פרגודים לדוגמה, סביר להניח שתצטרכו להוסיף עוד מצננים, אלה דברים התלויים במצב האירוע שלכם ומומלץ במקרים כאלה להתייעץ עם איש מקצוע שיתאים לכם את המצננים למקום בהתאמה אישית על מנת לזכות ביעילות מקסימלית.

 

את עוצמת הגנרטור אתם צריכים לבחור בהתאם לכמות המצננים אותם תקחו ובהתאם לעוצמת החשמל שהם דורשים, ככלל תמיד תזכרו שעדיף שתקחו גנרטור שעוצמת החשמל שהוא מייצר גדולה בכ-300-400 וואט ממה שאתם בפועל צריכים.

 

 

 איפה תוכלו לראות את השימוש בגנרטור?

 

גנרטור מיועד להפעלת ציוד חשמלי במקומות בהם אין חשמל, ניתן לראות את הציוד במסיבות או בהופעות ,לגנרטור מחברים  מערכות הגברה ציוד תאורה ועוד...

ניתן לראות שאומנים המופעים על במות מרכזיים משתמשים גם הם בגנרטור להפעלת ציוד ההגברה שלהם.

את המצננים תוכלו לחבר לגנרטור באירוע רק חשוב לדאוג שמיכל הדלק בגנרטור מלא אחרת המצננים יכבו במהלך האירוע.

החברה ממנה אתם משכירים את הציוד בוודאי תשאל אתכם כמה זמן ייערך האירוע, לפי זה יש למלא את מיכל הדלק בגנרטור. בדרך כלל הגנרטורים הקטנים הצריכת דלק היא כ-1 ליטר לשעת עבודה.

 

השכרת גנרטורים למצננים בשטח

 

למה חשוב להשתמש במצננים באירועים בימי הקיץ החמים ?

 

כדי שהאירוע יצא מושלם ולאורחים תהייה חוויה ואוירה טובה, בעלי השמחה חייבים לדאוג להם לצינון . אחרת מהחום הכבד האורחים עלולים לברוח מוקדם משציפיתם.

מומלץ באירועים כמו חתונות בר/בת מצווה להשתמש במצננים ולא במאווררים מכיוון שהמצנן מפזר ומוריד את הטמפרטורה ואילו המאוורר עושה רוח . כמובן שלאורחים יהיה יותר נעים לשבת ליד מצנן ולא ליד מאוורר שיעשה רוח בזמן ישיבה בשולחנות או ברחבת הריקודים .  

 

כמה דברים חשובים שצריך לדעת על המצנן

 

יש לשים לב כי המצנן דורש מילוי מים ורצוי קרים על מנת שיפעל בצורה הטובה ביותר, ישנם מצננים שכוללים גם פתח ייעודי לקרח על מנת שיוכלו לקרר את האזור ולהוריד את הטמפרטורה בצורה הטובה ביותר, בדרך כלל לאירוע שלם יש למלא לכל מצנן בערך כ-50 ליטר מים.

את המצננים יש למקם באזור בו הוא יורגש כמה שיותר ויש לזכור שמצנן הוא לא מזגן ולכן יש צורך שיבוא כמה שאפשר במבט ישיר עם המוקמות שבהם רוב האנשים מתרכזים.

 

 

 

>>לקריאה של מאמרים ומדריכים נוספים<<

 

גל הקריוקי - השכרת ציוד לאירועים
הפייסבוק של גל הקריוקי