אודות גל הקריוקי

איך לחבר מספר רמקולים במקביל ?

תפריט ניווט: דף הבית > מאמרים > איך לחבר מספר רמקולים במקביל ?

        

הגיע הרגע ואתם חוגגים את האירוע לו חיכיתם המון זמן, הזמנתם את כל החברים הקרובים והמשפחה למסיבה מטורפת בחצר. ארגנתם עבור המסיבה שולחנות וכיסאות וגם תאורה צבעונית מגניבה וכמובן שלא תוותרו על המוזיקה הרי בלעדיה אין מסיבה.

בוודאי התלבטתם האם להזמין DJ לאירוע או לשכור כמה רמקולים איכותיים שיעשו את העבודה ויגרמו לכולם לשמוח ולרקוד.

גם אם אתם לא מבינים בתחום ההגברה השכרת הציוד והתפעול שלו מורכבים ומצריכים רק הקשבה והבנה כיצד לחבר את הציוד.

אם החלטתם לשכור ציוד מחברת הגברה המתמחה מתחום תוכלו לאסוף את הציוד שהזמנתם ממחסני החברה ולעבור הסבר קצר הכולל בדרך כלל גם סרטונים ותמונות איך להפעיל את הציוד. אם הזמנתם 2 רמקולים ויותר כדי לחבר בניהם אתם צריכים מיקסר וכבלים מתאימים.

 

לחבר רמקולים באמצעות מיקסר וכבלים

 

איך מחברים רמקולים למיקסר?

לפני שאתם ניגשים לחבר את ציוד ההגברה מומלץ להתייעץ על כך עם איש מקצוע, תפעול הציוד בצורה הלא נכונה עלול לגרום לנזק בלתי הפיך לציוד.

בעת שימוש בציוד ההגברה עליכם להשתמש בכמה פריטים אשר הכרחיים לאירוע, רמקולים, כבלים, מיקסר.

בתפעול עצמי נהוג להשתמש ברמקולים מוגברים, רמקולים אלו מוגדרים כרמקולים אקטיביים אשר מגיעים עם מגבר פנימי ואינם דורשים מגבר חיצוני. שימוש ברמקול מוגבר חוסך למעשה שימוש בציוד נוסף אשר דורש טיפול על ידיי איש סאונד מקצועי. הדרך הקלה והמשתלמת ביותר להשיג רמקולים מוגברים לאירוע חד פעמי היא באמצעות שירות של השכרת רמקולים המוצע ע"י מגוון גדול של חברות המציעות שירות של השכרת ציוד לאירועים.

 

בגב הרמקול ישנם 2 חיבורים מרכזיים INPUT / OUTPUT שאליהם מתחברים כבלים מסוג XLR.

הכבלים למעשה הם אלו אשר מעבירים את הסאונד ישירות למרכז השליטה המוגדר בשפה המקצועית "מיקסר".

על מנת שהמאזין ישמע את הסאונד אשר מגיע מהרמקול, שרשרת הסאונד עוברת למעשה המרה אשר מגיעה בצורת גלי קול ישירות לעברו, גלי קול אשר עוברים על גבי הכבלים החל מהנקודה הראשונה שבה נפגש הסאונד עם המיקרופון, היישר לעבר המיקסר ומשם לרמקול.

 

למעשה ישנם 2 דרכים מרכזיות שבהם ניתן להעביר את הסאונד מהמקור הישיר:

 

  1. דרך כבלים
  2. דרך בלוטוס

 

חיבור הציוד בבסיסו הוא די פשוט, בהנחה שאנחנו רוצים להשמיע מוזיקה בלבד עלינו לחבר את מקור המוזיקה שלנו שיכול להיות מחשב \ פלאפון עם כבל AUX לכניסות המיקסר אשר מוגדרות כ- INPUT ולאפשר לסאונד סטריאופוני להיכנס לתוך מרכז השליטה שהוא המיקסר.

בשלב זה נגדיר את עוצמת הסאונד (ווליום) הנכנס לתוך המיקסר ומשם באמצעות שימוש בכבלים מסוג XLR נתחבר לעבר יציאות המיקסר המוגדרות OUTPUT לעבר הרמקולים כאשר כל רמקול (ימין\שמאל יקבל כבל XLR משלו לתוך כניסת ה INPUT).

 

 

כניסות INPUT ו-OUTPUT ברמקול

 

כדי לוודא שהסאונד אשר יוצא מהמיקסר נקי ומאוזן ואינו במצב דיסטורשיין נוכל להסתכל על חיווי העוצמה אשר צריכים להיות ירוקים, בהנחה שחיווי העוצמה אדומים סימן שהסאונד גבוה מאוד והאיכות תיפגע.

לאחר שוידאנו שהסאונד היוצא מהמיקסר לעבר הרמקול הינו תקין ניתן להדליק את הרמקולים ולהרים לאט לאט את כפתור העוצמה של הרמקול עד למציאת איזון בין שני הרמקולים.   

 

 

>>לקריאה של מאמרים ומדריכים נוספים<<

 

גל הקריוקי - השכרת ציוד לאירועים
הפייסבוק של גל הקריוקי